Jsme poločasovníci. A vy?

Jsme na začátku druhé poloviny své kariéry.
Je nám čtyřicet/padesát plus. Dozráváme do věku mistrovství.

Máme zkušenosti, energii a víme, co chceme a co nechceme.

Nepotřebujeme lámat skály, být u všech projektů, týdně běhat maratón, pracovat 10 hodin denně… 

Rozhodli jsme se vzít své znalosti, zkušenosti i čas a věnovat se více tomu, co nám dává smysl. 
Zároveň v sobě máme jistotu i pochybnosti.
Jistotu, protože víme, kdo jsme a co umíme. Pochybnosti o tom, jak s tím vším naložíme. 

„Lidé dnes mají dva životy. Jsou nadměrně připravováni na ten první a nedostatečně na ten druhý. Neexistuje universita pro druhou polovinu“.
Peter Drucker

GRAFIKA: úspěch – oddychový čas – význam

Pokud jste podobní jako většina poločasovníků, pravděpodobně jste v první polovině života prosvištěli studiem, zamilovali se, vstoupili do manželství, zahájili kariéru, stoupali po profesním a společenském žebříčku a opatřili si kupu věcí na zpříjemnění této cesty.

Možná jste utržili i pár ran. Odehráli jste si pernou první půli a máte pocit že vyhráváte.

Možná už nemáte takovou vitalitu jako kdysi. S čerstvým diplomem nebyl problém zvládat 12tihodinové pracovní dny a zastavovat se v kanceláři i o víkendech. Teď však toužíte po něčem víc než jen po úspěchu.

Vyberte si svůj oddechový čas, zamiřte za postranní čáry a důkladně zvažte situaci. Nikdy totiž není pozdě na změnu herní strategie. 

Ve druhém poločase byste měli bezpečně znát své silné stránky a umět je uplatnit. Konce zápasu se nebojíte, ale chcete si zajistit dobré závěrečné skóre, chcete po sobě zanechat něco, oč vás nikdo nemůže připravit. Jestliže v první polovině zápasu šlo o snahu dosáhnout úspěchu, druhá půle je cestou za významem.

Životní utkání se vyhrává nebo ztrácí ve druhé půli, nikoli v té první.

 

Je poločas spojen s určitým věkem?

Jak název napovídá, poločas se děje okolo poloviny života. Nicméně rozpětí může být docela velké. Na základě našich rozhovorů je možno říci, že věk zájemců o naše služby se pohybuje od 40 až do 60 let. Pokud si myslíte, že jste v poločasu nebo k němu směřujete, neváhejte nám položit otázky, které vás zajímají. Bez ohledu na svůj věk. 

Kdo je typický „poločasovník“?

Většina jsou úspěšní lidé. Mnozí dosahují vrcholu své profesní kariéry ať to znamená cokoliv. Nicméně se jim vrací otázka, která je nenechává v klidu: co je ještě přede mnou? Ocitli se na rozcestí, kde nejsou ukazatele směru. Tito lidé zjistili, že peníze a společenské postavení samy o sobě jim řešení neposkytnou. Hledají co a jak  jim pomůže najít další krok, který uspokojí neklid, který šeptá v jejich duši.

Existují specifické signály pro poločasovníky?

Celá záležitost kolem poločasu se může někomu jevit jako krize středního věku. Signály poločasu jsou rozmanité a individuální, nicméně vyvolávají podobný pocit, který je těžké nevnímat. Jako kamínek v botě, který je nepohodlný tak, že se musíte zastavit a něco s tím udělat. Pokud máte pocit, že jste v poločasu, měli byste přinejmenším zavolat a nezávazně zjistit, kde je možno začít.

Inspirujte se na našem blogu

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

Zajímavé články a videa o druhém poločase