• Eduard Bermann

Nikdy není pozdě: příběh Susan Boyle

Susan Boyle se přihlásila do soutěže Británie má talent ve věku 48 let. Nikdy před tím profesionálně nezpívala. Do soutěže přišla s písní „Zdál se mi sen“ z muzikálu Bídníci. Na otázku jednoho z porotců, jaký je ten její řekla: stát se profesionální zpěvačkou.


V sále to jen zašumělo. Nikdo jí nevěřil. Do zpěváckých soutěží se přihlašují většinou teenageři a navíc Susan nevypadala jako atraktivní umělkyně. Lidé, kterým táhne na padesát spíše bilancují, než by se pouštěli do takového projektu.Susan Boyle, foto Wasforgas, zdroj: Wikipedia

Od prvních tónů však Susan překvapila jak svým hlasem, tak suverenitou svého zpěvu. Získala si publikum i porotu. Stojí za to se podívat na záznam z jejího vystoupení i reakce publika a porotců:
Později řekla: „Vím, co si mysleli, ale proč by na tom mělo záležet, pokud umím zpívat? Není to soutěž krásy.“


Susan Boyle uskutečnila svůj sen. Její první album se stalo nejlépe prodávaným debutem všech dob. Do současnosti natočila ještě sedm dalších, stala se profesionální zpěvačkou, zpívala před královnou, jako zpěvačka získala řadu ocenění a byla několikrát nominována na Grammy.

8 zobrazení
  • White Facebook Icon

© 2019 by Umění druhého poločasu

Myslíkova 32

120 00 Praha - Nové Město