• Eduard Bermann

Co mě Peter Drucker naučil o druhé polovině života

Inspirováno článkem Boba BufordaPeter Drucker a Bob Buford

Bob Buford, zakladatel Halftime Institute, byl velkým fanouškem amerického fotbalu. Tam také čerpal inspiraci pro název své knihy a institutu, který založil. Institutu, který se zabývá ideou využití talentu a zkušeností k vykonání něčeho významného v druhé polovině života.

Pracovně se setkával s Peterem Druckerem a píše o tom:

Všichni dobří koučové mají jedno společné. Vědí, co je třeba změnit. Ať v poločasu vyhrávají nebo prohrávají, vědí, jak se změní okolnosti ve druhé polovině a vědí, že na to musí být hráči připraveni, pokud chtějí zvítězit.

Naše arogance nám říká, že to zvládneme sami. Ale to jednoduše není pravda. Je pro nás neskonale lepší, pokud se spojíme s někým, kdo už tam byl, někým, kdo je chytřejší než my, zkušenější. Někdo, kdo nás může povzbuzovat i pošťouchnout, pokud to potřebujeme. Takoví lidé nám ušetří spoustu času a zabrání, abychom objevovali Ameriku. To všechno pro mne znamenal Peter v prvním poločasu a pomohl mi pochopit moji cestu kupředu v poločasu druhém.

Tato neocenitelná koučovací zkušenost se zapsala do mé paměti a já jsem ji často využíval, když jsem začínal s Halftime Institute. Rozhodli jsme se, že budeme prosazovat koučovací model a přesně to jsme udělali. Vytrénovali jsme kouče, aby pracovali spolu s lidmi jako vy, kteří se snaží ujasnit si svoje směřování v druhém poločasu.

Myslím, že Peter by na to byl hrdý. Jeho pozoruhodný odkaz žije dál v lidech, které nikdy nepotkal.

Strávil jsem s ním bezpočet hodin a mohu říci, že to byl zdaleka nejmoudřejší muž, kterého jsem kdy potkal.Následuje několik rad pro druhý poločas od kouče Druckera, které, doufám, budou užitečné i pro vás.

1. Stavte na tom, co je zdravé a na silných stránkách

Toto jsou zcela kontraintuitivní zásady pro filantropa, protože ten se zaměřuje na pravý opak. Stavět na tom, co je zdravé a na silných stránkách je lepší podnikatelský záměr v tom, že buduje nezávislost spíše než závislost.

2. Pracujte pouze s těmi, kteří jsou vnímaví k tomu, o co se snažíte.

Máte jen omezené množství času. Snažit se přesvědčit lidi, aby dělali to, co ve skutečnosti dělat nechtějí spotřebovává více energie než pomoci jiným realizovat jejich vlastní nápady.

3. Pracujte pouze na tom, co bude mít, až uspějete, velký vliv.

Pracujete na svém poslání, ne na koníčku. Proč byste měli investovat do něčeho, co přinese pouze nepatrnou změnu. Mějte vysoké ambice!Pokud vás zaměstnává příliš mnoho různých aktivit, které spotřebovávají vaši energii a čas, nezbavíte se frustrace z nenaplněných přání a snů. Uvědomte si také, že jste na nezmapovaném území a že to bude možná vyžadovat čas, abyste se začali cítit pohodlně.

Čeká na vás vaše druhá polovina. Proces a struktura vám pomohou. Najděte si skvělého kouče nebo mentora a začněte.0 zobrazení
  • White Facebook Icon

© 2019 by Umění druhého poločasu

Myslíkova 32

120 00 Praha - Nové Město