• Eduard Bermann

Večer na téma: Druhý poločas v práci IIJiž podruhé jsme se letos věnovali tématu Druhého poločasu v práci. Tentokrát v rámci mezinárodního týdne koučování ICF. Z toho důvodu byla večerní přednáška spojena s odpoledním individuálním koučovacím sezení na téma druhého poločasu s certifikovanými kouči Dianou Kotkovou a Eduardem Bermannem.


Jádrem večerní přednášky byly poznatky o celoživotní spokojenosti a roli zaměstnání v ní. O tématu jsme již psali po minulém setkání, přečtěte si krátkou reportáž.


Tentokrát bylo téma obohaceno o hodnotné poznatky personalistů z práce s poločasovníky. Diskutující se shodli, že téma druhého poločasu je ve firmách aktuální, hovoří se o něm čas od času, ale mohlo by se konkrétním činnostem věnovat více prostoru. Jako ukázka, byla proto zařazena modelová cvičení, která mohou být ve firmách použita jako podklad k hodnotné konverzaci s poločasovníky. Podstatou cvičení je individuální řízený rozhovor o tom, jaké činnosti jsou klíčové pro organizaci a co dává smysl jednotlivci.


Účastníci si v rámci ukázky připomněli, že na jedné straně často děláme věci, které nás nebaví, do kterých se nám nechce, a které, když se zamyslíme, od nás ani nikdo nepožaduje. A na druhé straně, že pro činnosti, které by nás bavily prostor nezbývá. A přitom není zas až tak složité si ho pokusit vytvořit.


Přítomní si odnesli návod, jak takový rozhovor jednoduše moderovat a sami si vyzkoušeli, jaké poznatky a náměty jim za relativně krátkou dobu takové cvičení může nabídnout.


20 zobrazení
  • White Facebook Icon

© 2019 by Umění druhého poločasu

Myslíkova 32

120 00 Praha - Nové Město