Jsme

poločasovníci

A vy?

CO JE POLOČAS

ŽIVOTA?

„ Je to období, kdy vás vesmír
vezme za ramena a řekne: Legrace končí,
použij dary, které ti byly dány“

~Brene Brown~
publicistka a profesorka Houstonské univerzity

Jsme na začátku druhé poloviny svého života a kariéry. Je nám čtyřicet/padesát plus. Dozráváme do věku mistrovství. Máme zkušenosti, energii a víme, co chceme a co nechceme. Nepotřebujeme lámat skály, být u všech projektů, týdně běhat maratón, pracovat 10 hodin denně…

Rozhodli jsme se vzít své znalosti, zkušenosti i čas a věnovat se více tomu, co nám dává smysl. Zároveň v sobě máme jistotu i pochybnosti. Jistotu, protože víme, kdo jsme a co umíme. Pochybnosti o tom, jak s tím vším naložíme.

„Postupně jsem dospěl k závěru,
že druhá polovina našich životů
by měla být ta lepší – prakticky
se může stát naší osobní renesancí.“

~Bob Buford~

Inspirující a odvážný Bob Buford přirovnal život k fotbalovému utkání a rozdělil ho na dvě poloviny. V první polovině zakládáme rodinu, budujeme kariéru a postupujeme po společenském žebříčku. Naší metou je úspěch. A pak náhle je první polovina za námi. Když zabodujete, už vás to tolik netěší, tak jako kdysi… Láká nás něco jiného. Jen nevíme, co to je.

PROTOŽE

  • Potřebujeme oddychový čas.
  • Potřebujeme se na nějaký čas zastavit a jít „do šatny“.
  • Potřebujeme zrekapitulovat, co se dělo v první půlce a vyběhnout do druhé půle
    a odehrát skvělý druhý poločas.
  • Protože se změnily strany hřiště a zkrátil se čas na hru.

PRVNÍ
POLOČAS

Pokud jste podobní jako většina poločasovníků, pravděpodobně jste v první polovině života prosvištěli studiem, zamilovali se, vstoupili do manželství, zahájili kariéru, stoupali po profesním a společenském žebříčku a opatřili si kupu věcí na zpříjemnění této cesty. Možná jste utržili i pár ran. Odehráli jste si pernou první půli a máte pocit že vyhráváte.

ODDYCHOVÝ

ČAS

Pokud jste podobní jako většina poločasovníků, pravděpodobně jste v první polovině života prosvištěli studiem, zamilovali se, vstoupili do manželství, zahájili kariéru, stoupali po profesním a společenském žebříčku a opatřili si kupu věcí na zpříjemnění této cesty. Možná jste utržili i pár ran. Odehráli jste si pernou první půli a máte pocit že vyhráváte.

DRUHÝ

POLOČAS

Ve druhém poločase byste měli bezpečně znát své silné stránky a umět je uplatnit. Konce zápasu se nebojíte, ale chcete si zajistit dobré závěrečné skóre, chcete po sobě zanechat něco, oč vás nikdo nemůže připravit. Jestliže v první polovině zápasu šlo o snahu dosáhnout úspěchu, druhá půle je cestou za významem.

„ŽIVOTNÍ UTKÁNÍ SE VYHRÁVÁ NEBO ZTRÁCÍ VE DRUHÉ PŮLI, NIKOLI V TÉ PRVNÍ.“

ČASTÉ
OTÁZKY
OKOLO
POLOČASU
ŽIVOTA

Je poločas spojen s určitým věkem?

Jak název napovídá, poločas se děje okolo poloviny života. Nicméně rozpětí může být docela velké. Na základě našich rozhovorů je možno říci, že věk zájemců o naše služby se pohybuje od 40 až do 60 let. Pokud si myslíte, že jste v poločasu nebo k němu směřujete, neváhejte nám položit otázky, které vás zajímají. Bez ohledu na svůj věk.

Kdo je typický „poločasovník“?

Většina jsou úspěšní lidé. Mnozí dosahují vrcholu své profesní kariéry ať to znamená cokoliv. Nicméně se jim vrací otázka, která je nenechává v klidu: co je ještě přede mnou? Ocitli se na rozcestí, kde nejsou ukazatele směru. Tito lidé zjistili, že peníze a společenské postavení samy o sobě jim řešení neposkytnou. Hledají co a jak jim pomůže najít další krok, který uspokojí neklid, který šeptá v jejich duši.

Existují specifické signály pro poločasovníky?

Celá záležitost kolem poločasu se může někomu jevit jako krize středního věku. Signály poločasu jsou rozmanité a individuální, nicméně vyvolávají podobný pocit, který je těžké nevnímat. Jako kamínek v botě, který je nepohodlný tak, že se musíte zastavit a něco s tím udělat. Pokud máte pocit, že jste v poločasu, měli byste přinejmenším zavolat a nezávazně zjistit, kde je možno začít.

kontaktujte nás